Zábava - divadlo, kino

Loutkové divadlo v Třeboni

Historie třeboňského Loutkového divadla sahá až do roku 1924. Na jaře 2012 získali stabilní novou divadelní scénu (na snímku) v místě bývalé výstavní síně Pod věží na Masarykové náměstí.Divadlo J.K.Tyla Třeboň

S divadlem v minulosti spolupracovala řada úspěšných výtvarníků a divadelníků. Mezi ty nejvýznamější patří p. Ivan Anton, který pro soubor vytvořil i celou řadu maňásků, marionet a návrhů dekorací. Soubor má dnes kolem 25 členů a v současnosti má loutkové divadlo 288 historických loutek.

Divadelní představení jsou např.: Jirka mezi broučky, Dlouhý, široký a bystrozraký, Šípková Růženka, Sněhová královna, Kalif čáp, Pták ohnivák aj.

V letním období hrávají venku; zvláště oblíbená jsou představení v třeboňském zámeckém parku.

Divadlo J.K.Tyla

Najdete jej na hlavní náměstí v Třeboni, za průchodem pod radniční věží. Divadlo v Třeboni bylo postaveno v roce 1832. Současný interiér divadla však pochází až z roku 1872 a dnes je klenotemKino Světozor v Třeboni divadelní architektury. Součástí výzdoby je i umělecky cenná opona z roku 1872. Divadlo je pojmenováno na paměť dvou hostování J. K. Tyla a jeho divadelní kočovné společnosti v Třeboni (1852, 1856).

Divadlo je dodnes hojně využiváno, je po částečné rekonstrukci, bezbariérové s výtahem.

Kino Světozor v Třeboni

Opět ho najdete na hlavním náměstí, filmy zde promítá denně od 17 a 20 hodin. O víkendech promítá pohádky pro děti. Před filmem si můžete posedět v kinokavárně, která se nachází před vstupem do promítacího sálu.

V Třeboni se nudit opravdu nebudete! Každý den se můžete těšit kulturní zážitky v kině či divadle, nebo jiných prostorách v Třeboni.

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě teď, těšíme se na Vás!


V mobilní verzi nezle zobrazit formulář. Navštivte verzi webu pro PC. Zobrazit klasicky

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout